Adatbank.ro » Kronológiák

A határokon kívül élő magyarság történetének bibliográfiája


Földrajzi mutató: Erdély


György Lajos: Erdélyi magyar könyvtermelés Az 1919-24 között megjelent könyvek adatai műfajok szerint. Erdélyi Almanach 1925. 193-95.
Mutató:
statisztika, kulturális, könyvkiadás

György Lajos: Erdélyi magyar szépirodalom hat esztendeje 1919-1924 Színházi élet és drámairodalom Az erdélyi színjátszás, jelentősebb drámák ismertetése. Erdélyi Almanach 1925. 213-25.
Mutató:
színjátszás, irodalom, erdélyi

György Lajos: Erdélyi Múzeum-Egyesület Tordán 1938. augusztus hó 28-30. napjain tartott tizenötödik vándorgyűlésének emlékkönyve Cluj-Kolozsvár: Erdélyi Múzeum-Egyesület. 1939. Bölcsészet- és történettudományi, természet- és társadalomtudományi előadások.
Mutató:
tudományos élet

Hóry László: Erdély gazdasági értékei Az erdélyi mezőgazdaság, bányászat, ipar, külkereskedelem és hitelszövetkezetek. Erdély és a visszatért keleti részek. 160-80.
Mutató:
mezőgazdaság, ipar, kereskedelem

Horváth Jenő: Erdély története Bp.: Szent István Társulat. [1940]. Erdély története a honfoglalás előtti időktől a román csapatok bevonulásáig, az erdélyi államiság idején, a nagyfejedelemség idején, a dualizmus korában. 173 p.
Mutató:
történelemszemlélet, magyar, társadalom, politika

Horváth Jenő: Transylvania and the history of the Rumanians A reply to professor R. W. Seton-Watson Bp: Sárkány Printing Company. 1935. Erdély története a magyar honfoglalás előtti időktől a román megszállásig, illetve 1920-ig. A románok megjelenése Erdélyben, a román-magyar viszony. 85 p. Erdély és a románok története. Válasz R. W. Seton-Watson professzornak
Mutató:
történelemszemlélet, magyar, kapcsolat, interetnikus

Imre Lajos: Falu kulturális tényezői Jellemző vonások határozzák meg a falusi ember világnézetét, életfelfogását - a természettel való kapcsolata és a kulturális hagyományok. Falukutató tanulmány az ifjúság feladatairól. Erdélyi Fiatalok. 2:5-6 (1931. máj. - jún.) 87-92.
Mutató:
falukutatás, kultúra, népművelés, ifjúság

Imre Lajos: Szórványmunka elvi és gyakorlati kérdései Erdélyi Református Egyházkerület Iratterjesztése. 1940. A református szórványmagyarok hitélete, a gyülekezetek szociális és népművelési feladatai.
Mutató:
egyház, református, népművelés

Jancsó Béla: Egészség nélkül elpusztul a művelt és gazdag nép Népegészség és orvosellátás Erdélyre vonatkozó demográfiai adatok. A nemzet számára fontos a népegészségügy fejlesztése. Az egészségügyi ellátás városokban, falvakban. Jövőbeni teendők. Erdélyi Fiatalok. 8:2 (1937) 18.
Mutató:
egészségügy

Jancsó Béla: Gusti professzor és tanítványainak falumunkája A falukutatás anyagának gyűjtése és tudományos feldolgozása. Erdélyi Fiatalok. 4:2 (1933) 46-49.
Mutató:
falukutatás


<*Lablec*>