Adatbank.ro » Kronológiák
A magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségek jogairól szóló törvény történeti kronológiája
A KSH jelentése szerint, a becslések alapján mintegy 220 000 német nemzetiségű állampolgár élt Magyarországon.
1956. december 31.A Magyar Rádió Pécsi Stúdiójának első német nyelven sugárzott adása. Kezdetben napi 15 percben jelentkezett középhullámon, s csak az ország déli megyéiben volt fogható.
1956.A Népművelési Minisztériumtól a Szövetség kapott egy Wauxhall típusú személygépkocsit.
1957. február 15.Mihályfi Ernő művelődési miniszterhelyettes Bíró Lívia személyében miniszteri felügyelő-biztost nevezett ki, akit a rendelet visszavonásáig megbízott a szövetségek teljes jogkörű ellenőrzésével.
1957. március 6.A nemzetiségi szövetségek arra kérték a Művelődési Minisztériumot, hogy a kultúrcsoportok utaztatására évi 6 alkalommal 1-1 hétre engedje át részükre a minisztérium autóbuszát (nemzetiségi autóbusz).
1957. március 12.Megbeszélés a szétszakítva élő német nemzetiségű családok kérdéséről. Jelen voltak a Külügyminisztérium képviselői, Bíró Lívia kormánybiztos és Wild Frigyes.
1957. szeptember 1.Pécsbányatelepen német gyakorló általános iskola indult, hogy lehetővé tegye a pedagógiai főiskola és tanítóképző végzőseinek oktatási gyakorlatát.
1957. szeptember 20.Megjelent a Neue Zeitung német nyelvű hetilap első száma. Ára 60 fillér.
1957. október 22.A Hazafias Népfront Központi Tanácsának konferenciája. A második napon felszólalt Wild Frigyes. Hangsúlyozta, hogy a Hazafias Népfrontnak fokozottan kell foglalkoznia a nemzetiségek kulturális helyzetével és igényeivel.
1957. október végeAz NDK Népi Kamarájának delegációja Magyarországra látogatott. A delegáció egy része felkereste a Szövetséget, október 30-án a pécsi főiskolát és október 31-én Bóly és Gara német lakosságát. Wild Frigyes a megbeszélések során kiemelte, hogy nemcsak a tánccal és dalokkal kellene a Szövetségnek törődnie, hanem az emberek életével, hétköznapjaival is. Külön kiemelte a családegyesítés problémáját.