Hétvégén Kiskunfélegyháza városa is csatlakozott azokhoz az önkormányzatokhoz, melyek kitűzték a székely zászlót. Ugyanakkor Sepsiszentgyörgy elöljáróinak jóvoltából a kiskunfélegyházi iskolák A székelység története tankönyvvel gazdagodtak.konyvek_b Kapus Krisztián, a település polgármestere kifejtette, a zászló kitűzésének gesztusával is hangsúlyozzák, hogy kiállnak az erdélyi magyarok mellett a nemzeti szimbólumok szabad használatáért folytatott küzdelemben. A zászlót Markó Attila parlamenti képviselő és Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza polgármestere tűzte ki a városháza ormára. Kapus Krisztián köszöntőjében elmondta, hogy Kiskunfélegyháza tavaly novemberben elsőként tűzte ki a zászlót, akkor is és most is kiállva az erdélyi magyarok mellett a nemzeti szimbólumok szabad használatáért folytatott küzdelemben. Markó úgy fogalmazott, hogy a szimbólumokért folytatott küzdelem és annak a védelmében vívott harc közös, össznemzeti érdek. „A magyar nép felelőssége, hogy a közösség életében fontos szerepet betöltő elemek, szimbólumok közel maradjanak, és senki tőlünk ezt el ne vitassa" - hangsúlyozta a képviselő. A zászló kitűzése mellett, a háromszéki vendégek jóvoltából a kiskunfélegyházi iskolák 50 darab A székelység története tankönyvvel gazdagodtak. Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere és Markó Attila, Sepsiszentgyörgy parlamenti képviselője még tavaly decemberben ajánlotta fel a kiskunfélegyházi iskoláknak a könyvadományt. Az ígéret most valóra is vált, a kötetek megérkeztek Kiskunfélegyházára. „A könyvek arra biztatják az olvasókat, hogy megismerjék a székelység gyökereit, történetét, hiszen ez az a közösség, amely a keleti végeken védte és védi a magyarságot. A kötetben lévő ismeretek mélyíthetik a két város és annak fiataljai közötti kapcsolatot" - hangsúlyozta Markó Attila.
|
Centrul de Documentare ISPMN a iniţiat un proiect de monitorizare a presei pe tematica reprezentării minorităţilor naţionale. În cadrul proiectului sunt monitorizate versiunile online ale mai multor cotidiane naţionale, atât în limba română cât şi în limba maghiară.
În munca de colectare a materialelor beneficiem de aportul unui grup de studenţi ai Universităţii Babeş-Bolyai, Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială, fapt ce ne oferă posibilitatea unei dezvoltări continue a bazei noastre de date.
Proiectul de monitorizare a presei doreşte să ofere celor interesaţi, posibilitatea de utilizare a acestei baze de date în viitoare analize.
|