Monitorizare de presă

Căutare

Cuvânt cheie

Organ:

Tematica:



Numele cotidianului: Erdély.ma
Anul şi data apariţiei: 11-03-2013
Tematica: discursul vis a vis de autonomie
Categoria articolului: opinii
Autorul articolului: Harasztovics Arnold
Titlul articolului: Magyar-román barátság Marosvásárhelyen
Numărul fotografiilor: 1
Acces online: https://erdely.ma/publicisztika.php?id=137324


Egy csapat székely zászlós, magyar fiatal a vasárnapi autonómiatüntetésről, az esemény hangulatában, magyar nótákat énekelve bandukolt hazafele, miközben észrevettek egy hölgyet, aki a hátuk mögött sétált, szintén hazafele. A hölgy történetesen újságíró, Cora Muntean aki szintén a vasárnapi autonómiatüntetésről tért haza a köves-dombra. 
De meséljen inkább a főszereplő, Cora Muntean, aki Facebook-bejegyzésében osztotta meg élményeit:Véget ért a tüntetés, és hazafelé indultam. Gyalog. A Kövesdombra menet egy csapat magyar fiatal háta mögé kerültem, akik szintén a tüntetésről tartottak hazafele, énekelve. Egy jó darabig a hátuk mögött mentem, amíg ki nem szúrt az egyik közülük, aki magyarul szólt, hogy „gyertek énekeljünk románul is a hölgynek". Elkezdtek románul énekelni, majd megkérdezték, hogy van-e kedvenc dalom, amit elénekelhetnek. Mivel nem volt, az emberek elkezdtek improvizálni. 

Hirdetés
És így kísértek haza, román-magyar dalokat énekelve. És a tömbházam bejáratáig kísértek, hogy bizonyosak legyenek a biztonságos hazaérkezésemben. Távozásukkor pedig a következőt mondták: „Tudja meg asszonyom, hogy bármi történjen is, mi jó szomszédok maradunk!"„Ezért szeretem én az én marosvásárhelyieimet" - zárta a történetet Cora Muntean.
A békés, civilizált tüntetés a Székely Szabadság napján ezennel történelemmé nyilvánította, és lezárta Fekete Március véres emlékét. Cora Muntean története pedig hab a tortán az eseménysorozatot követően, ám továbbra is a békés román-magyar együttélést tényét erősíti és bizonyítja.Csak így tovább Székelyföld!    
  • Despre baza de date

Centrul de Documentare ISPMN a iniţiat un proiect de monitorizare a presei pe tematica reprezentării minorităţilor naţionale. În cadrul proiectului sunt monitorizate versiunile online ale mai multor cotidiane naţionale, atât în limba română cât şi în limba maghiară.

În munca de colectare a materialelor beneficiem de aportul unui grup de studenţi ai Universităţii Babeş-Bolyai, Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială, fapt ce ne oferă posibilitatea unei dezvoltări continue a bazei noastre de date.

Proiectul de monitorizare a presei doreşte să ofere celor interesaţi, posibilitatea de utilizare a acestei baze de date  în viitoare analize.