A magyarellenességérĹl hírhedt Új Jobboldal (Noua DreaptÄ) nevĹą szélsĹséges szervezet a bukaresti magyar nagykövetség, valamint a kolozsvári magyar konzulátus elĹtt szervezett tüntetést hétfĹn délelĹtt, tiltakozva a székely zászló használata ellen és Füzes Oszkár nagykövet kijelentései miatt. A tiltakozássorozat lehetséges, hogy a csíkszeredai konzulátust is érinti majd.december1__47_bAz Új Jobboldal felvonulása Csíkszeredában 2011. december elsején. Megint jönnének Éppen a bukaresti tiltakozásról tartott hazafelé Cristian GrigoraČ, a Noua DreaptÄ Hargita megyei képviselĹje, akit telefonon sikerült elérnünk. GrigoraČ elmondta, tudomása szerint az Új Jobboldal hétfĹn két helyszínen, Bukarestben és Kolozsváron tartott tiltakozó megmozdulásokat Magyarország kirendeltségei elĹtt. Kérdésünkre, hogy várhatóak-e további tiltakozó megmozdulások és a csíkszeredai konzulátus is sorra kerül-e, az Új Jobboldal Hargita megyei képviselĹje kifejtette, várhatóak további akciók. Megtudtuk, Brassóban is szerveznek tüntetést, ugyanakkor teljes bizonyossággal nem tudta megmondani, hogy a csíkszeredai konzulátus elĹtt mikorra várható tiltakozó akció. Mint fogalmazott: „dolgoznak rajta, és lehetséges, hogy ott is fognak protestálni, mindez függ attól is, hogy kapnak-e rá engedélyt". A Magyar Távirati Iroda (MTI) jelentése szerint az Új Jobboldal mintegy harminc szimpatizánsa tüntetett hétfĹn Magyarország bukaresti nagykövetsége elĹtt, egyebek mellett egy magyar nyelvĹą, „A székelyek nem magyarok" feliratú óriásplakátot kifeszítve. Kolozsváron a szélsĹséges szervezet nyolc tagja jelent meg Magyarország kolozsvári fĹkonzulátusa elĹtt, ahol egy, több méter hosszú transzparensen nyilvánították ki, hogy ellenzik a magyar szeparatizmust, és a nemzeti egységet képviselik. Egy „ajándékcsomagot" is a helyszínen hagytak. A becsomagolt bocskorral arra kívántak emlékeztetni, hogy a román hadsereg szabadította fel 1919-ben a magyar fĹvárost a kommunisták hatalma alól.
|
Centrul de Documentare ISPMN a iniţiat un proiect de monitorizare a presei pe tematica reprezentării minorităţilor naţionale. Ăn cadrul proiectului sunt monitorizate versiunile online ale mai multor cotidiane naţionale, atât ĂŽn limba română cât şi ĂŽn limba maghiară.
Ăn munca de colectare a materialelor beneficiem de aportul unui grup de studenţi ai Universităţii Babeş-Bolyai, Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială, fapt ce ne oferă posibilitatea unei dezvoltări continue a bazei noastre de date.
Proiectul de monitorizare a presei doreşte să ofere celor interesaţi, posibilitatea de utilizare a acestei baze de date  În viitoare analize.
|