Közel ötezren osztották meg Facebookon Antal Árpád háttérképét, a székely zászlót, tiltakozásképp a méltatlan médiacirkusz ellen. A polgármester külön fotóalbumot is létrehozott, amelybe különböző szimbólumokat gyűjtött össze a nagyvilágból.battonya_bBattonyai román iskola magyar és román zászlóval Február elején tette közzé a közösségi portálon Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester azt a felhívást, amelyben arra kérte az ismerőseit, hogy tegyék ki háttérképnek a székely zászlót, mintegy tiltakozásképpen a zászló miatt kirobbant méltatlan médiacirkusz miatt. „Ne engedjük, hogy tagadják a létünket, ne engedjük, hogy rongydarabnak nevezzék nemzetünk zászlaját!" - írta a polgármester, a képet pedig azóta közel ötezet felhasználó osztotta meg és tette ki háttérképnek. Antal Árpád kifejtette, úgy gondolja, az erdélyi magyarok magyarként szeretnének élni román és európai állampolgárként a szülőföldjükön. Antal hozzátette, nehéz elviselni, hogy míg az Európai Unióban a magyar nyelv hivatalos nyelv, addig a szülőföldön nem tekintik annak, és problémát okoz. A székely zászló megosztása mellett, a polgármester külön fotóalbumot is létrehozott, amelybe a különböző regionális és nemzeti szimbólumkat gyűjtötte össze. A képek olyan regionális és nemzeti jelképeket ábrázolnak, amelyeket különféle európai államok területén, valamint más világrészeken függesztettek ki. Antal arra kéri ismerőseit, hogy küldjenek hasonló fotókat a világ bármely pontjáról, és összesítsék ezeket egy albumban. „Európának az a jelmondata, hogy Egység a sokszínűségben. Mutassuk meg magyarok és románok egyaránt, hogy európai gondolkodásúak vagyunk, hogy tiszteljük és értéknek tartjuk a sokszínűséget!" - hangsúlyozta a városvezető.
|
Centrul de Documentare ISPMN a iniţiat un proiect de monitorizare a presei pe tematica reprezentării minorităţilor naţionale. În cadrul proiectului sunt monitorizate versiunile online ale mai multor cotidiane naţionale, atât în limba română cât şi în limba maghiară.
În munca de colectare a materialelor beneficiem de aportul unui grup de studenţi ai Universităţii Babeş-Bolyai, Facultatea de Sociologie şi Asistenţă Socială, fapt ce ne oferă posibilitatea unei dezvoltări continue a bazei noastre de date.
Proiectul de monitorizare a presei doreşte să ofere celor interesaţi, posibilitatea de utilizare a acestei baze de date în viitoare analize.
|