Dippold Péter

A határokon kívül élő magyarság történetének bibliográfiája 1918-1945

Tételek száma: 25       Lapozás: 1-10 | 11-20 | 21-25

Tárgyszó mutató: településföldrajz


Sipos István: Magyar nyelv hatása Alsómihályi tót nyelvére Kassa: Szt. Erzsébet ny. 1939. Alsómihályi többségében magyarlakta község településtörténete, nyelvi kölcsönhatásokról, a szlovák nemzetiségű lakosság nyelvének magyar elemeiről. Szlovák nyelvtan: hangtan, alaktan, mondattan. Szótár és statisztikai táblázat. 80 p.
Mutató:
nyelvészet, településföldrajz

Szabó T. Attila: Dés települése és lakossága Kolozsvár: Minerva. 1943. Dés város településtörténete, nemzetiségi megoszlása, földrajzi nevei. 20 p.
Mutató:
településföldrajz, kisebbségi megoszlás, helytörténet, nyelvészet

Szeghalmy Gyula: Csonka Magyarország A trianoni béke következtében beállott változások és veszteségek feltüntetése Tóth és Mező ny. [192?]. A csehek, szerbek, románok, osztrákok által megcsonkított vármegyék, a települések lakosainak felsorolása. Magyarország gazdasági és mezőgazdasági veszteségei. A kulturális veszteségek felsorolása a csehek és a románok által elfoglalt területeken. 36 p., 23 térk., 20 t.
Mutató:
békeszerződés, 1920, gazdaság, településföldrajz, művelődésügy

Temesy Győző: Földrajzi zsebkönyv 1942 Bp.: Magyar Földrajzi Társaság. 1942. A trianoni Dél-Magyarország leírása, településföldrajza, a lakosság összetétele. Az államterület változásai a honfoglalástól 1941-ig. A szlavóniai magyarok családi és gazdasági élete. A visszatért Bácskában és Baranyában a kisajátított földek. 228 p.
Mutató:
településföldrajz, kisebbségi megoszlás, betelepítés, bukovinai székely, névelemzés

Wallner Ernő: Felsőőrvidéki magyarság települése Felsőőrvidék lakosságának nyelvi megoszlása. A terület lakosságának életmódja. Földrajzi Közlemények. 54 (1926) 1-31.
Mutató:
településföldrajz, kisebbség, magyar, statisztika, szociográfia

kapcsolódók


további kronológiák


(c) Erdélyi Magyar Adatbank 1999-2008
Impresszum | Médiaajánlat | Adatvédelmi záradék