Eiler Ferenc

A magyarországi német kisebbség kronológiája 1945 – 2000

Keresés    á é í ó ö ő ú ü ű ă î â ţ ş    
   Szűkítés         -       
Tételek száma: 8       Lapozás: 1-8

Tárgymutató: >> >> Kiállítás


1956. január

A Szövetség és a Népművelési Minisztérium az NDK-tól 100 táblaképet kapott Schiller és Beethoven életéről. A budapesti kiállítás után a Szövetség az anyagot a február 4-13. és február 18-27. közötti vidéki kultúrkörutakra is elvitte.

1969. november – december

A pécsi Leőwey Klára Gimnázium német tagozata német nemzetiségi kiállítást szervezett. A kiállítás anyagát a tanulók gyűjtötték össze lakhelyükön. Ez volt az első magyarországi német kiállítás 1945 óta.

1976. december 18.

A Siófoki Oktatási Központban a német és délszláv nemzetiségek népviseletéről kiállítást rendeztek. Megnyitó beszédet mondott Claus Klotz.

1980. január 16–27.

A tankönyvkiadó nemzetiségi könyvkiállítást rendezett Szentendrén, a Pestmegyei Művelődési Központ és Könyvtárban.

1984. február 17.

Kiállítás nyílt Pécsett a Helyőrségi Művelődési Otthonban a Szövetség Képzőművészeti Szekciója három tagjának - Koch Aurél, Pantl Mihály, Huber András - képeiből.

1990. május 17.

A Néprajzi Múzeumban megnyílt a "Donauschwaben" című kiállítás. A vándorkiállítást 3 évvel ezelőtt mutatták be először Stuttgartban.

1996. március 1.

Kiállítás-sorozat kezdődött Robert König magyarországi német művész műveiből. Az első állomás Stuttgart, a Magyar Köztársaság Kulturális Intézete. A következő állomás március 7-én Szekszárd, a művészetek háza. A kiállítás címe: "Ott lent a Dunánál" (Dort drunt an der Donau). A kiállítás-sorozat felett Göncz Árpád és Otto-Raban Heinichen nagykövet vállalta a védnökséget.

1996. szeptember 14.

Belváros-Lipótváros német kisebbségi önkormányzata és a Mednyánszky Galéria 6 magyarországi német művész anyagaiból rendezett kiállítást. (Josef Bartl, Volker Schwarz, Johann Wegner, Adam Misch, Robert König)

kapcsolódók


további kronológiák


<*Lablec*>